نتایج جستجو برای عبارت :

همه‌ی نفس‌ها می‌چشند.

اسم تمام قاره‌ها با همان حرفی که آغاز شده است پایان می‌یابد.
مقاوم‌ترین ماهیچه در بدن، زبان است.
کلمه «ماشین‌تحریر» (TYPEWRITER) طولانی‌ترین کلمه‌ای است که می‌توان با استفاده از حروف تنها یک ردیف کیبورد ساخت.
محال است که آرنج‌تان را بلیسید.
جلیقه ضد گلوله، ضد آتش، برف‌پاک‌کن‌های شیشه جلوی اتومبیل و چاپگرهای لیزری توسط زنان اختراع شدند.
پروانه‌ها با پاهایشان می‌چشند.
نظیر اثرانگشت، اثر زبان هر شخص نیز متفاوت است.

ادامه مطلب
نمیدانم چگونه است که لحظات بی تو اینقدر آهسته میروند، اما چون که هستی این قدر شتاب میگیرند. 
نمیدانم شاید آنها هم به انتظار نشسته‌اند و چون تو یا نسیمت آیی و آید تندتر میتپند. شاید در آغوش آنها هم،
قلبی هست که خیال آمدنت ضرباهنگ‌شان بالا می‌یرد. شاید آنها هم تا بحال در آغوش تو 
جای گرفته باشند و آهنگ تندشان آرام گرفته باشد. شتاب‌شان آرام گیرد و در بی‌نهایتت غوطه‌ور شوند.
در حضور تو انگار ثانیه‌ها هم طعم بی‌نهایت شدن را می‌چشند. بی‌نها
تانزانیای خالی یه بار نوشته بود: ”...اما مرگ بزرگوار است، یک لایه از گذشتن روی همه چیز می‌کشد.“
و گذشتن از زاویه‌ها، تقاطع‌ها، تنافرها.‌..
شاید تنها چیزی که همه... همه‌ی مارکسیست‌ها، کمونیست‌ها، کاتولیک‌ها، درویش‌ها، آتئیست‌ها، مغول‌ها، شرق دور، غرب وحشی، اهلی، بربر، فرنچ، جرمن، نیچه،  هیوم، هگل، هایزنبرگ، هایدگر، هایده، هدایت، هاشمی، همه... همه در مقابلش توی یک صف واحد مرتب از تسلیم و باور وایسادن. تعظیم به خط تیره‌ی ناگزیر بین تول
سالهاست که " فراق" بر تنم تازیانه می زند .

آرام جانم...
من...
این روزها...
دور از تو...
با خیالت زندگی می کنم...
در خیالم تو را به آغوش می کشم...
زمانی که دلم می گیرد ...
با تو...
با خود تو...
درد و دل می کنم...
شکوه می کنم از هر آنچه مرا آزرده...
سرم را روی شانه های خیالی ات می گذارم و بلند بلند می گریم...
 و اینگونه میان آغوش خیالی ات ، آرام می گیرم....
تمام خیابان ها و کافه های شهر را، دست در دستان خیالی تو ، پرسه می زنم...
روی صندلی های ایستگاه اتوبوس می نشینم و  به
نام کتاب: #خون‌مردگی | نویسنده: #الهام_فلاح | #نشر_چشمه | ۲۲۴ صفحه.الهام‌فلاح در این کتاب به زیبایی از لهجه و توصیف استفاده کرده است، او حتی در انتخاب اسامی با ظرافت خیلی خاصی پیش رفته و این یعنی با یک کتاب همه چی تمام روبرو هستیم که اصلا خسته کننده نیست.."انتظار" اصلی ترین حرف این کتاب است، و شاید بشود گفت تمام حرف کتاب و تنها حرف کتاب. رمان سه مقطع زمانی را به زیبایی تمام ترسیم می کند: جنگِ سال ۶۷، پس از جنگ در سال ۷۰، سال ۹۰ در تهران و بغداد..مرز د
دانستنی های جالب دنیا
1- حلزون می‌تواند 3 سال بخوابد.
2- به طور میانگین مردم از عنکبوت بیشتر
می‌ترسند تا از مرگ!
3- اگر جمعیت چین به شکل یک صف از مقابل
شما راه بروند، این صف به خاطر سرعت تولید مثل هیچ‌وقت تمام نخواهد شد.
4- خطوط هوایی آمریکا با کم کردن فقط یک
زیتون از سالاد هر مسافر در سال 1987 توانست 40000$ صرفه‌جویی کند.
( دانستنی های جالب دنیا )
5- ملت آمریکا بطور میانگین روزانه
73000 متر مربع پیتزا می‌خورند
.
6- درامریکا سالانه ۱۵نفر بر اثر
گازگرفتگی تو
فواید روزه
۱_ تقویت صبر و تقوا :وقتی که فردی که روزه است با اینکه غذا و آب در اختیار دارد گرسنگی و تشنگی را تحمل می کند صبر و شکیبایی او بیشتر می شود و با این حال در مقابل وسوسه های شیطانی زود تسلیم نمی شود.
۲_ حفظ سلامتی : وقتی بدن انسان در موقع ناهار و صبحانه انرژی و غذا دریافت نمی کند مجبور می شود از انرژی ذخیره شده (چربی ذخیره ) استفاده کند و به همین دلیل بدن خانه تکانی می شود.
۳_توجه به نیازمندان: ثروتمندان هیچ گاه طعم گرسنگی را نمی چشند و به همی
چرا در قرآن عادل از اسماء الله نیست؟!
شاید برای کسانی که آشنایی زیادی با قرآن ندارند عجیب به نظر بیاد که حتا در یک آیه از قرآن کریم وصف عادل برای خداوند بکار برده نشده است.وصف عادل برای خدا و در ارتباط با انسان و نتیجه اعمال تنها می تونه کف اتتظار برخورد خداوند رو با گنهکاران ستمکار توجیه کنه اما نجات بندگان عاصی توبه کار از عذاب و همچنین رستگاری و دادن پاداش حتا به پاک ترین و مقرب ترین بندگان جز با تمسک و توسل به اسماء جمال خداون مانند "رحیم ,ت
دانستنی های جالب دنیا
1. حلزون می‌تواند 3 سال بخوابد.
2. به طور میانگین مردم از عنکبوت بیشتر می‌ترسند تا از مرگ!
3. اگر جمعیت چین به شکل یک صف از مقابل شما راه بروند، این صف به خاطر سرعت تولید مثل هیچ‌وقت تمام نخواهد شد.
4. خطوط هوایی آمریکا با کم کردن فقط یک زیتون از سالاد هر مسافر در سال 1987 توانست 40000$ صرفه‌جویی کند. ( دانستنی های جالب دنیا )
5. ملت آمریکا بطور میانگین روزانه 73000 متر مربع پیتزا می‌خورند.
6. چشم‌های شترمرغ از مغزش بزرگتر است.
7. بچه‌
شعر در مورد غصه
در این مطلب از سایت جسارت سعی کرده ایم حدود 100 شعر از اشعار زیبا را در مورد غصه برای شما تهیه نماییم.برای دیدن این اشعار به ادامه مطلب مراجعه نمایید
به غم کسی اسیرم که ز من خبر ندارد
عجب از محبت من که در او اثر ندارد
غلط است اینکه گوید بدلی ره است دلرا
دل من ز غصه خون شد،دل او خبر ندارد.
شعر در مورد غصه نخوردن
خواب می دود برای نشستن در چشمانت،
من غصه می خورم!
کلمات می رقصند وقتی طعم لبهایت را می چشند،
من غصه می خورم!
دکمه ها به خط می
می‌خرم ارابه می‌شوم ارابه‌ران ترا که آمدی کنار جاده می‌کنم سوار...
هر دوسوی جاده، پامچال‌های جنگلی شکوفه کرده‌اند
گیر ‌‌و دارِ چَک‌چَکِ چکاوکان و سِهره‌های نغمه‌خوان،
روبه‌روی ماست رودخانه‌ای زلال و مهربان.
می‌چشند از آب رود
             در قلمروی سکوت
                                 دسته‌ای از آهوان.
پیش از آنکه رد ‌کنیم پیچِ تند جاده‌ی بنفشه‌پوش را، بهانه می‌کنیِ و می‌زنم کنار
می‌روم دوان‌دوان و شادمان
می‌کنم دُرًست

حوالی ٦٠ سالگی چه خبره؟ 
جمله فرانسوی ای را که یادم نیست از که شنیده بودم و فقط به صرف اینکه فرانسوی بود و قشنگ ، با همان زبان فرانسوی بر روی یک بنر دادم که برای تبریک روز تولدش بنویسند زندگی از 60 سالگی آغاز می شود !
اما ته دلم باورم نمی شد که این جمله معنی داری باشد . یعنی چه؟ مگر ممکن است؟و بعد فکر کردم که حتما برای دلخوشی است و روحیه دادن و از این حرف های امیدوار کننده .
و تو این دو سال این جمله را خیلی تکرار کردم تا نوبت به شصت سالگی خودم رسید
یارانه های پنهان، ظلم مضاعف بر اقشار ضعیف!!!!
باسمه تعالی
حمایت از مردم و اداره امور جزو مهمترین وظایف دولت ها و حکومت ها می باشد. این حمایت گاه مستقیم و گاه غیر مستقیم است. از روشهای مستقیم پرداخت سهم و مواجب از بیت المال به افراد (چنانچه در تاریخ اسلام نیز سابقه دارد) و غیر مستقیم می توان به پرداخت سوبسید و یارانه به کالاها و خدمات اساسی اشاره کرد تا کالاها و خدمات اساسی و مهم و ضروری  برای همگان ارزان تر و در دسترس تر باشد.
در جمهوری اسلامی ای
مهدی غریبانی:
هر کسی وقتی عزیزی را از دست
می‌دهد، از خودش می‌پرسد: الان در چه وضعیتی است؟ آیا در بهشت برزخی است یا در دوزخ
برزخی؟ آیا می‌توانیم دستگیرش باشیم و برایش کاری انجام دهیم که وضعیت او بهتر از
قبل شود و اگر برای گناه و خطایی دچار عذابی است، او را نجات دهیم؟ آیا کسی که در
عالم برزخ ، دستش از دنیا و عمل کوتاه است، می‌تواند از عمل ما بهره‌ای برد؟ این
پرسش‌ها و امثال آنها، نویسنده را بر آن داشت تا به آموزه‌های قرآن مراجعه کند و
پاسخ
اما وقتی نور خور بر کره ی ماه می تابد و از روی ماه بوسیله سمت ما منعکس می شود، تماشاگر است. اصلاً ماه همه ی تزیین اش را از همین تلالو می گیرد. بگذارید فعلاً هم چنان از خورشید، بخاطر عمر مان نور و گرما بگیریم، خودمان را بخاطر پشت ضابطه گذاشتن این روزهای باطراوت تقویت کنیم و با یک واسطه، نظم اش را در چهره ی جلوه گر ماه ببینیم و لذت ببریم و البته در کنار تماشای ماه، بیایید این روزها از توی ساختمان و از پشت دریچه ی تفکر اندوه که شده، به کوه های بلند
صفر
بلایای طبیعی نه مختص زمان خاصی هستند و نه فقط در مکان‌های مشخصی اتفاق می‌افتند، بلکه میلیاردها سال است که سرتاسر زمین جولان می‌دهند. پس سیلابی شدن رودخانه‌ها، به احتمال زیاد، تنها ناشی از اشتباهات آسمانی و دست‌درازی یکی از فرشتگان به تنظیمات آب و هوا، آن هم بدون اجازه خداست.
اما باید توجه کنیم که سیل تنها تا زمانی یک بلای طبیعی است که آب به شهر، محل آسایش و زندگی مردم، صدمات جدی وارد نکند و با خودش جان و مال آن‌ها را نبَرد. از زمانی که
در این نوشته ، ساختار ربات ها را برسی می کنیم .ابتدا لازم است بدانید ربات ها از گذشته های دور در زندگی ما انسان ها بوده است اما اسم امروزی ربات بر آن اطلاق نمی گردید.
ربات در واقع به هر وسیله ای می گویند که بتواند کاری را برای ما انسان ها به صورت هوشمند به اجرا رساند.

در واقع با این تعریف بسیاری از لوازم و وسایل اطراف زندگی ما ربات هستند هر چند شاید عموم مردم اسم ربات را بر روی آنها نگذارند.
به طور مثال ماشین لب
«رمضان» در لغت از «رمضاء» به معنای شدت حرارت گرفته شده و به معنای سوزانیدن می باشد. چون در این ماه گناهان انسان بخشیده می شود، به این ماه مبارک رمضان گفته اند.
پیامبر اکرم(ص) می فرماید: «انما سمی الرمضان لانه یرمض الذنوب؛ ماه رمضان به این نام خوانده شده است، زیرا گناهان را می سوزاند.»
رمضان نام یکی از ماه های قمری و تنها ماه قمری است که نامش در قرآن آمده است و یکی از چهار ماهی است که خداوند متعال جنگ را در آن حرام کرده است.(مگر جنبه دفاع داشته با
هیچ چیز از اجاره کردن یک قایق تفریحی برای تعطیلات آینده مجلل تر نیست. اجاره قایق تفریحی زیبا با همه ی خدمه ی آن برای مسافرت و ماجراجویی بر روی آبهای آزاد در تعطیلاتی که پیش رو دارید بالاترین خوشی و تجربه ی برترین لذت را برایتان در بر خواهد داشت.
برعکس سوار شدن بر یک کشتی تندرو یا اقامت در یک استراحتگاه یا ویلا هنگامی که یک قایق تفریحی خصوصی را اجاره می کنید، همه چیز در اختیار شماست. تعیین برنامه ی سفر و خط سیر مسافرت با شماست، شما ماجراهایی ر

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها